Kış Mevsimine Uygun Harika Saçlar

Her kadın yılın 365 günü mükemmel saçlar ister. Dışarının rüzgarlı ve soğuk, iç mekanların kuru ve sıcak olduğu kış günleri de dahil. Hava buz gibi olduğunda bile saçlarınızın nasıl harika ve sağlıklı görüneceğini açıklıyoruz.

Şapkalı Saçlarınızı İşe Yarar Hale Getirin

“Hava sıcaklıkları düştüğünde şapkalar kaçınılmazdır. Ancak şapka giydiğiniz zamanı, şekillendirici malzemeler olmadan dalgalar ve bukleler yaratmak için kullanabilirsiniz. Saçlarınızı örmeyi veya firketelerle kıvırarak tutturmayı deneyin. Ardından, berenizi veya fedora şapkanızı kafanıza geçirin. Şapkanızı çıkardığınızda örgüleri veya firketeleri çözün ve saçınızı kabartın. Maşanın zararlarından kurtularak, vakit ve efordan tasarruf ederek harika dalgalara kavuşacaksınız.”

- George Gonzalez, George the Salon, Şikago

Üç Adımda Bastırıp Sabitleyin

“Kuru hava sadece cildimizi değil, saçlarımızı da büyük zarara uğratıyor. Kimsenin önleyemediği şey, saçların elektriklenmesi. Bu kış ofisinizin koridorlarında yürürken saçlarınızın uçuşmasını engellemek için üç ürün öneriyorum: iyonik seramik saç kurutma makinesi, nemlendirici saç kremi ve metal askı. Sonuncusuyla ilgili kafanızda soru işaretleri oluşmuş olabilir ama açıklamama izin verin. İyonik saç kurutma makineleri, su moleküllerini parçalayan negatif yüklü iyonlar bırakırlar. Bu da elektriklenmenin engellenmesine yardımcı olur. Saçlarınızı iyonik fön makinesiyle kurutmak, elektriklenmeyle savaşmada ilk adım. İyi bir saç kremi saç tellerinizi kaplar ve elektriklenme şansını azaltır. Tüm bunları yaptıktan sonra saçlarınız elektriklenmeye devam ediyorsa metal askıyı, saçınızın tepesinden uçlara doğru hafifçe sürün. İşte oldu! Metal, saçınızda kalan son elektriklenmeyi de toplayacak.”

- Jonathan Elkhouri, Salon Khouri, Washington

Lülelerinizin En İyi Şekilde Görünmesini Sağlayın

“Kış aylarında lülelerin parlak ve elektriklenmemiş olması için üç adımı takip etmenizi öneriyoruz. Saçlarınızın havayla doğal bir şekilde kurumasına olabildiğince çok ve sık izin verin. Ağırlaştırmadan kurulukla savaşmak için hafif bir saç kremiyle düzenli olarak saçları nemlendirin. Eksi derecelerde kafanızı sıcak tutarken lülelerinizi düzgün de tutmak için ipek astarlı kışlık şapkalara yatırım yapın.”

- Christie Jean-Baptiste, Kekei Salon, Boston

Saç Renginize İnce Ayar Yapın

“Güneş ışığının parlaklığı olmadığında saç renginiz donuk görünebilir. Soğuk havalarda sabit bir tondan ziyade iki veya üç rengi karıştırmayı seviyorum. Farklı tonlarla oynamak saçınıza güzel bir doku kazandıracak. Bu kış, esmerler için kırmızımsı, parlak kahverengi tonlarına bayılıyorum.”

- Ricardo Rojas, ünlülerin saç artisti

Şekillendirici Ürünlerinizi Değiştirin

“Jellerin yerine şekillendirici krem kullanın. Kremler, saçları yumuşatır ve korur. Jellerse saçta katılaşabilir. Özellikle saçlar ıslakken kurumaya bırakıldığında. Bu da saçların cansızlaşmasına yol açabilir.”

- Billy Lowe, Los Angeleslı saç artisti