Oscar'larda Saç Alarmı: Kısa Modası!

Hair

Bu yıl Oscar’larda, elbiseler her zaman olduğu gibi uzundu. Ancak kısa kuşkusuz çok modaydı. Saçlardan söz ediyoruz tabi ki. Esas kırmızı halı etkinliğindeki en şık saç modellerinin bir kısmı kırpık, kesik ve zar zor kulak hizasına erişmiş durumdaydı – göz alıcı ve büyüleyici görünmenin her boyda mümkün olduğunun kanıtı. 

Charlize Theron

 

Çarpıcı derin dekoltesi ve bu dekolteden sarkan 31 karatlık Harry Winston elmasları bulunan nefes kesici bir Dior elbise giymiş olan sarışın güzel, herkesin en iyi giyinenler listesinde yer aldı. Ancak bizim başımızı döndüren kısa saç modeliydi. Charlize’in, kısacık saçlarından bu yana uzayan, çok modern bir şekilde yandan ayrılmış olan modeli şık ve seksiydi. Kuşkusuz mükemmel.

Anne Hathaway

 

Anne Hathaway, En İyi Yardımcı Oyuncu Oscar’ını Jared Leto’ya takdim ettiğinde ikili, çarpıcı bir çift oldu. Hathaway’in saçları erkeksi bir şekilde kısayken, Leto’nun saçları omuzlarından döküldü. Fakat Anne, kaslı kollarını ve omuzlarını ve gecenin en muhteşem kavisli kaşlarını sergilerken her santimetresiyle tam bir hanımefendiydi. (Çok kısa saçlarda kaş bakımı bir zorunluluk.)

Lupita Nyong’o

 

Lupita Nyong’o, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Oscar’ının yanı sıra, en iyi saç aksesuarı ödülünü de hak ediyor. Işıltılı elmas ve altın saç bandı, ünlülerin mücevher tasarımcısı Fred Leighton tarafından tasarlandı. Bu görünümü yeniden yaratmak için internette “ışıltılı saç bandı” yazarak arama yaptığınızda çok sayıda alışveriş sitesinde bu pırıl pırıl aksesuarı ucuza bulacaksınız. Ya da biraz daha fazla ödemeyi göze alarak Etsy’den orkide, gül kurusu, turkuaz, bordo ve siyah gibi renklerde el yapımı versiyonlarını satın alabilirsiniz.

Jennifer Lawrence

 

Oscar yarışmacısı bu yıl altın heykeli kazanamasa da kısacık saçlarının geriye doğru taranmış ve hacim verilmiş son haliyle kendine hayran bıraktı. Söylentilere göre 3 milyon Dolar değerinde Neil Lane mücevherler takmıştı. Ama biz görünümün en önemli kısmının ekstra hacim veren sprey jel olduğunu düşünüyoruz.

Portia de Rossi

 

Düello yapan saç modelleriyle karşı karşıyayız. Tıpkı Jennifer Lawrence gibi Portia da sarı saçlarını geriye doğru taranmış ve kabartılmış olarak şekillendirdi. Hangisinin saç modeli daha iyiydi? Zarf diyor ki... bukleler düğümlenir.

by Shelley Levitt